Muzeum Sportu na Pikniku Olimpijskim 2016
Na 55 dni przed rozpoczęciem Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, 11 czerwca w warszawskim Parku Kępa Potocka odbył się 18. Piknik Olimpijski.

Jak co roku program Pikniku przewidywał niezliczoną ilość konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji i gier.

Niecodzienne atrakcje czekały również na stoisku Muzeum Sportu i Turystyki
w Warszawie. W scenerii średniowiecznej wioski, razem z jej mieszkańcami można było spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, kręceniu worem, lekcji fechtunku i innych zabawach rodem z wczesnego średniowiecza. Muzeum Sportu pragnie przybliżyć tematykę aktywności fizycznej i rozwoju ruchowego człowieka od wczesnego średniowiecza po koniec XVI w. Zajęcia miały pokazać jak uczono młodzież szybkości, precyzji, siły i cierpliwości w warunkach życia w słowiańskiej osadzie.

Dużym powodzeniem cieszyło się również stanowisko kulinarne z urabianiem
i pieczeniem podpłomyków - pysznych chrupiących placuszków.

Po fizycznym wysiłku i kulinarnym wzmocnieniu dzieci chętnie brały udział
w warsztatach plastycznych, gdzie z pomocą edukatorów muzealnych tworzyły własne pochodnie olimpijskie, a każda praca była nagradzana drobnymi upominkami od Muzeum. Podczas warsztatów najmłodsi z zainteresowaniem odkrywali symbole ukryte w pochodni Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 i deklarowali, że w sierpniu będą mocno ściskać kciuki za udane starty biało-czerwonych w Rio de Janeiro.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.