Lato w Mieście 2016 i bezpłatne wykłady

Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza grupy zorganizowane i osoby indywidualne.

Dla grup, których opiekunowie posiadają identyfikator „Lato w Mieście”, wstęp do muzeum jest bezpłatny. Pozostałe usługi są płatne według cennika.

Dodatkowo zapraszamy na wykłady (wstęp wolny). Po wykładzie zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie kuratorskie (ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne pod nr. tel. 22 560 37 86).

Tematy i daty wykładów:

Woda – żywioł ujarzmiony? Jak bezpiecznie uprawiać turystykę wodną

• 26 lipca (wtorek) godz. 11.00
  • 13 sierpnia (sobota) godz. 11.00

Na spotkaniu zaprezentujemy wybrane dyscypliny wodne takie jak żeglarstwo, pływanie i nurkowanie. Każdy uczestnik przypomni sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz pozna sprzęt i możliwości uprawiania wybranych dyscyplin wodnych.

Rio 2016 – „Nowy Świat”

• 14 lipca (czwartek) godz. 11.00
  • 25 sierpnia (czwartek) godz. 11.00

Na spotkaniu zaprezentujemy temat Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro, podczas którego rozszyfrujemy symbolikę oficjalnych atrybutów olimpijskich Rio 2016: emblematu, medali, pochodni i maskotek. Po wykładzie najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych, podczas których stworzą swoje własne pochodnie olimpijskie.

Kibicuj z nami

• 7 lipca (czwartek)godz. 11.00
  • 3 sierpnia (środa) godz.11.00

Warsztaty dla dzieci 7 – 11 lat.
Kultura kibicowania, wykonanie przez uczestników indywidualnych prac prezentujących zaangażowanie w kibicowanie ulubionym sportowcom i drużynom.

Zagadki o Lolku, czyli Jan Paweł II turysta

• 8 lipca (piątek) godz. 11.00
  • 5 sierpnia (piątek) godz. 11.00

Podczas wykładu podążymy za młodym księdzem Karolem Wojtyłą w najdalsze zakątki Polski. Spotkamy tu pełnego werwy i poczucia humoru wędrowca. Poznamy lepiej postać naszego Papieża, obejrzymy przepiękne szlaki naszego kraju i dowiemy się, dlaczego warto być aktywnym fizycznie. A wszystko odbywać się będzie w formie zagadek i łamigłówek i z poczuciem humoru.

Euro 2016 bez tajemnic

• 12 lipca (wtorek) godz. 11.00
  • 19 sierpnia (piątek) godz. 11.00

Podczas spotkania omówiona zostanie krótka historia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Pokazane zostaną najciekawsze wydarzenia związane z występami reprezentacji Polski na tej imprezie.

Sędzia piłkarski – jego droga do kariery

• 22 lipca (piątek) godz. 11.00
  • 4 sierpnia (czwartek) godz. 11.00

Na spotkaniu dzieci dowiedzą się, jaką drogę musi przebyć adept zawodu sędziowskiego, ile trudów i poświęceń kosztuje go dojście na szczyt.

Sportowe pojedynki Polsko – Węgierskie

• 27 lipca (środa) godz. 11.00
  • 18 sierpnia (czwartek) godz. 11.00

Wykład połączony z prezentacją sportowej rywalizacji reprezentantów Polski i Węgier w latach 1918 2000. Spotkanie jest zapowiedzią wyjątkowej wystawy planowanej na wrzesień – październik 2016. Wystawa będzie  zorganizowana wspólnie z Węgierskim Instytutem kultury w Warszawie im. Balassiego oraz Olimpijskim Muzeum Sportu w Budapeszcie.

Tajemnice Muzealnych Magazynów

• 29 lipca (piątek) godz. 11.00
  • 19 sierpnia (piątek) godz. 11.00

Unikalna możliwość zwiedzania magazynu zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na spotkaniu będzie można obejrzeć eksponaty na co dzień nie prezentowane szerokiej publiczności, takie jak neolityczne kościane łyżwy, szpady, łuki, sprzęt alpinistyczny, puchary i wiele innych. Dowiemy się jak wygląda praca muzealnika, czym jest księga inwentarzowa i dlaczego zbieranie, katalogowanie i konserwowanie zbiorów jest tak ważnym zadaniem. Zwiedzanie magazynów połączone jest ze zwiedzaniem ekspozycji stałej Muzeum.

UWAGA: Wstęp maksymalnie dla 10 osób powyżej 16 roku życia. Obowiązują wyłącznie zapisy telefoniczne. Liczba miejsc ograniczona. Osoby dorosłe i opiekunów dzieci obowiązuje wstęp za okazaniem dowodu tożsamości i podpisanie oświadczenia o odpowiedzialności w dniu zwiedzania.