Muzeum Sportu i Turystyki na World Travel Show 2016
W dniach 14-16 października br. w podwarszawskim Nadarzynie organizowane były Międzynarodowe Targi Turystyczne „World Travel Show”. Impreza ta to największe targi podróżnicze w Polsce – spotkać można było 60 znanych podróżników, między innymi Martynę Wojciechowską, Aleksandra Dobę, Mateusza Kusznierewicza, Marka Kamińskiego i Nelę Małą Reporterkę, odwiedzić strefę kontynentów, warsztaty i wystawy fotograficzne!

W ramach targów w strefie organizowanej przez National Geographic Polska Muzeum Sportu i Turystyki przygotowało mini ekspozycję wraz z warsztatami. Odwiedzający zobaczyć mogli m.in. , czekany, raki, maskę tlenową – sprzęt służący do wspinaczki wysokogórskiej, rowery (bicykl, kolarka i rower z płozami), narty przedwojenne i współczesne, łyżwy kościane i współczesne, automat oddechowy z początku wieku. Dla chętnych, których nie zabrakło zorganizowane zostały warsztaty z wiązania węzłów żeglarskich, a także nawigacji oraz dla najmłodszych plastyczne zajęcia tworzenia pochodni olimpijskich.