11 Rada Dyrektorów Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportów (OMN)
W dniach 27 – 28 października delegacja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie uczestniczyła w 11 Sesji Rady Dyrektorów Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu (OMN).

Spotkanie odbyło się w Nankinie w Chinach, gdzie w roku 2014 odbyły się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (YOG). Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady Dyrektorów OMN oraz Dyrektor Fundacji Kultury i Dziedzictwa Olimpijskiego Francis Gabet oraz Ching Kuo Wu, Dyrektor Olimpijskiego Muzeum w Nankinie, Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA) oraz Przewodniczący Komisji ds. Kultury i Dziedzictwa Olimpijskiego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Spotkanie rozpoczęto przekazaniem w darze przez Francisa Gabet pochodni Olimpijskiej z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2016 w Lillehammer do zbiorów Olimpijskiego Muzeum Sportu w Nankinie. Dyrektor Tomasz Jagodziński przedstawił raport z działalności Muzeum za ostatni rok.

Przedstawiono również raporty z wydarzeń w których Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie aktywnie uczestniczyło, w tym z 22 Światowych Targów Kolekcjonerów Sportowych w Gothenburgu oraz Grupy Roboczej ds. Kolekcji i Grupy Roboczej ds. Edukacji. Obrady zakończyły się zaplanowaniem wystaw i wymiany kulturalnej na nadchodzący rok 2017. Nadrzędnym celem zaplanowanych działań będzie poszerzanie idei olimpijskiej przez prezentacje zbiorów związanych z rzeźbą, malarstwem i grafiką.

Głównym wydarzeniem wspólnie realizowanym przez Muzea wchodzące w skład OMN będzie zaprezentowanie podczas Igrzysk w Tokio swoich zbiorów, w tym wyjątkowej kolekcji Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz propagowanie szerokich działań edukacyjnych.