Gobelin Olimpijski ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki na wystawie w chińskim Hangzhou
Pierwsza edycja „Triennale Sztuki Włókienniczej w Hangzhou” osiągnęła wielki sukces. Wystawa organizowana była jesienią 2013 roku. Przyciągnęła ponad 150 tysięcy turystów i artystów z ponad 40 krajów i regionów. Mieszkańcy po raz pierwszy mieli szansę dowiedzieć się o współczesnej sztuce włókna. Po trzech latach, we wrześniu 2016 roku ponownie została przygotowana wystawa „Triennale Sztuki Włókienniczej”.

Wystawa zorganizowana została w Muzeum Sztuki Zhejiang przy współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Chińskiej Akademii Sztuki i Narodowym Muzeum Jedwabiu w Chinach. Wszystkie trzy instytucje znajdują się na jednej ulicy Nashan Road, droga ta stała się na ponad miesiąc Chińską stolicą sztuki. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni artyści z całego świata. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie na czas trwania wystawy udostępniło pokaźnych rozmiarów, (12 metrów długości i ponad 2 metry wysokości), Gobelin Olimpijski autorstwa Wojciecha Sadleya (ur. 3 kwietnia 1932 w Lublinie – polski artysta. Uprawia rysunek, malarstwo, collage, tkaninę unikatową i eksperymentalną, kompozycję przestrzenną. Jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie).

Hangzhou - (miasto we wschodnich Chinach, ośrodek administracyjny prowincji Zhejiang, port u ujścia rzeki QiantangJiang do zatoki Hangzhou (Morze Wschodniochińskie). Miasto zostało założone około 2200 lat temu w czasach dynastii Qin. Było wymieniane jako jedna z siedmiu starożytnych stolic Chin. W średniowieczu było to jedno z największych miast świata. Jako Lin’an było stolicą dynastii Song. W XIII wieku miasto odwiedził Marco Polo, który opisał je pod nazwą Kinsaj)