Turniej Boccia
Z okazji organizowanego już po raz dziewiąty „Dnia Otwartego w Muzeach i Instytucjach Kultury dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów” w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie rozegrany został Turniej Boccia.

W zawodach wzięło udział 24 sportowców niepełnosprawnych. Na pierwszym miejscu uplasował się Łukasz Brożek, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Srebrny medal wywalczył Patryk Szuba, wicemistrz Polski a trzecie miejsce zajął Kondrat Lipowski, zdobywca Pucharu Polski. W czołowej czwórce turnieju znalazł się również Wojciech Wojtysiak - utalentowany zawodnik rozpoczynający dopiero przygodę z Boccia. Wszyscy wymienieni sportowcy reprezentowali warszawski Klub Sportowy „Konar”.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Razem dla Niepełnosprawnych”, której prezes Marek Książek ufundował puchary i medale dla najlepszych zawodników. Dyrektor naszego Muzeum Tomasz Jagodziński wręczył na ręce p. Haliny Lipowskiej reprezentującej Klub Sportowy „Konar” profesjonalny zestaw do gry w Boccia.

Wszystkie osoby niepełnosprawne zwiedzały również ekspozycję stałą Muzeum pod opieką przewodników.

Łącznie nasze Muzeum odwiedziło blisko 150 osób niepełnosprawnych.