Zieloni Kanonierzy
W dniu 15 grudnia br. w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książko o sekcji koszykarskiej Legii Warszawa „Zieloni Kanonierzy”. W spotkaniu wzięli udział autorzy książki Marek Cegliński i Dariusz Pawłowski oraz zaproszeni goście m.in. Kajetan Hądzelek, honorowy Prezes Polskiego Związku Koszykówki; Jacek Łączyński, były zawodnik reprezentacji Polski, trener i komentator telewizyjny.

Książka "Zieloni Kanonierzy" w ciekawy, często anegdotyczny sposób porusza wiele wątków związanych z historią koszykarskiej Legii. Przypomina m.in. siedem tytułów mistrza Polski zdobytych w latach 50. i 60., zapomniane dziś mecze z drużyną All Stars NBA (z Billem Russellem, Bobem Cousym, Oscarem Robertsonem) i rywalizację z Realem Madryt w Pucharze Europy.

Opowiada o legendarnych koszykarzach – Januszu Wichowskim, Andrzeju Pstrokońskim, Władysławie Pawlaku, Włodzimierzu Tramsie, Edwardzie Jurkiewiczu, wybitnych trenerach Tadeuszu Ulatowskim i Władysławie Maleszewskim czy słynnej hali-ujeżdżalni przy 29 Listopada. Nawiązuje do okresów wzlotów i upadków zespołu oraz współczesnych prób odrodzenia koszykarskiej potęgi klubu.