Aplikacja Play Mazovia!
Aplikacja zachęca użytkownika do aktywnego odkrywania i odwiedzania wyjątkowych miejsc w regionie: tradycyjnych muzeów z niezwykłymi zbiorami i nowoczesnych galerii, sielankowych gospodarstw agroturystycznych i eleganckich kompleksów hotelowych, malowniczych zamków i pałaców oraz parków, w których zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Zawiera nie tylko informacje o atrakcjach i obiektach turystycznych, ale również o szlakach i wydarzeniach na obszarze Mazowsza.
PODSTAWOWE CECHY APLIKACJI

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w wersji polsko- i anglojęzycznej dla wszystkich systemów operacyjnych.

SZCZEGÓŁOWY OPIS APLIKACJI

W celu uruchomienia i prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest posiadanie aktywnego połączenia internetowego oraz usługi GPS.

Wybranie menu znajdującego się pod ikoną umieszczoną w lewym górnym rogu pozwala przejść do wszystkich funkcjonalności aplikacji, m. in. mapy, Skarbów Mazowsza, wydarzeń, ulubionych czy koleją przez Mazowsze. Na mapie możemy wybierać spośród różnych filtrów, m.in. kategorii obiektów, typu obiektów czy miejsca.

Aplikacja działa w oparciu o wybór spośród dwóch trybów funkcjonowania: Przewodnika turystycznego – Zwiedzam oraz Gry turystycznej – Gram i zwiedzam. Użytkownik poza możliwością zwiedzania ma jednocześnie szansę zdobywania punktów w swoistej grze turystycznej. Punkty będą przyznawane za odwiedzenie punktu POI (czyli konkretnego miejsca, którym może być np. kościół, zamek, pałac) lub wydarzenia. Dodatkowo dla każdego miejsca (lub wydarzenia) przewidziane są 3 typy zadań, za które uczestnik gry będzie mógł zdobyć punkty.

Ponadto mamy możliwość na bieżąco porównywania swoich postępów w rankingach: indywidualnym, prywatnym – gdy dodamy do listy swoich znajomych, oraz w rankingu szkolnym – gdy podczas rejestracji uzupełnimy swoją przynależność do szkoły.

JAK MOŻNA WYKORZYSTAĆ APLIKACJĘ?

Aplikację można wykorzystać na wiele sposobów:

• do wirtualnych podróży po Mazowszu;
  • do poszerzenia wiedzy o województwie mazowieckim – przy pomocy aplikacji można pogłębić wiedzę o obiektach znajdujących się na Mazowszu;
  • jako informator o regionalnych wydarzeniach kulturalnych, wystawach, festiwalach, koncertach czy imprezach plenerowych;
  • jako swoistą grę o Mazowsze – poprzez grywalizację w postaci zdobywania punktów za każdy odwiedzony punkt POI oraz wykonanie zadań z nim powiązanych.

Pobierz aplikacjęPobierz