25. rocznica Igrzysk XXV Olimpiady w Barcelonie
Uroczystym spotkaniem zorganizowanym 22 września w Centrum Olimpijskim uczczono przypadającą w bieżącym roku 25. rocznicę Igrzysk XXV Olimpiady w Barcelonie. Swoją obecnością uświetniło je 21 polskich medalistów.

Podczas spotkania, które prowadził red. Cezary Gurjew, swoimi wspomnieniami dzielili się trenerzy i zawodnicy, wśród których byli: złoty medalista – pięcioboista Dariusz Goździak, srebrni – kajakarz Maciej Freimut, sztangista Krzysztof Siemion oraz piłkarze Dariusz Gęsior i Andrzej Kobylański, a także brązowi – bokser Wojciech Bartnik, kajakarze Izabela Dylewska, Dariusz Białkowski i Grzegorz Kotowicz, skoczek wzwyż Artur Partyka, strzelczyni Małgorzata Ksiązkiewicz, szermierze Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Cezary Siess, Ryszard Sobczak i Marian Sypniewski oraz wioślarze Wojciech Jankowski, Maciej Łasicki, Jacek Streich, Tomasz Tomiak i Michał Cieślak.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, reprezentowane przez dyrektora Tomasza Jagodzińskiego, wypożyczyło na uroczystość znajdującą się na co dzień na ekspozycji stałej pochodnię z barcelońskich Igrzysk. Po zakończeniu części oficjalnej została przeniesiona na swoje miejsce przez wszystkich obecnych medalistów, z mistrzem olimpijskim Dariuszem Goździakiem na czele. Chwilę później zawodnicy ustawili się do pamiątkowej fotografii przy Ścianie Chwały Polskiego Olimpizmu.

Podczas Igrzysk XXV Olimpiady w Barcelonie reprezentacja Polski zdobyła 19 medali – trzy złote, sześć srebrnych i dziesięć brązowych, co dało 19. miejsce w klasyfikacji medalowej.