XI edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”
W czwartek 21 września w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyło się uroczyste rozdanie nagród XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki pod patronem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Spośród nadesłanych do konkursu zgłoszeń, Kapituła wybrała najciekawsze inicjatywy ubiegłego roku. W ramach XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” zgłoszono w pięciu kategoriach 86 projektów muzealnych zorganizowanych w 2016 r., w tym: 10 wystaw przygotowanych przez mniejsze muzea, 24 przez większe, 12 muzealnych projektów otwartych, 14 edukacyjnych oraz 26 wydawnictw muzealnych.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otrzymało II nagrodę w kategorii „Muzealny projekt edukacyjny” za lekcję „Fizyka w sporcie” oraz wyróżnienie za katalog „Kolekcja medali olimpijskich w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie” w kategorii „Publikacje”.

Nagrody laureatom konkursu wręczali Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Przewodnicząca Kapituły Konkursu Bożena Żelazowska.