Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

Promocja książki Rocznik Piłkarski 1922 Polska-Europa-Świat

W poniedziałkowe południe w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książki „Rocznik Piłkarski 1922. Polska-Europa-Świat”. Gospodarz wydarzenia Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, przywitał autorów książki Piotra Chomickiego, Leszka Śledzionę, Edwina Kowszewicza, a także współautorów tej niezwykłej publikacji Piotra Grosa, Bartłomieja Rabija i  Grzegorza Ignatowskiego . Następnie głos zabrał dr Robert Gawkowski, który wprowadził wszystkich zebranych w temat książki, scharakteryzował rozgrywki piłkarskie tamtych lat, zaś autorzy książki opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z pracą redakcyjną nad publikacją.  Na zakończenie spotkania wszyscy dziennikarzy otrzymali egzemplarz książki wraz z kompletem pocztówek, przedstawiających polskie zespoły piłkarskie z 1922 roku.

Seria Historia Sportu przedstawiała dotychczas przedwojenny futbol w różnych regionach Polski. Najnowszy 6. tom. jest historycznym rocznikiem piłkarskim, w którym autorzy podsumowują futbolowe rozgrywki z sezonu 1922.

Rocznik ukazuje rozgrywki w Polsce, Europie i na świecie w 1922 roku. Najwięcej miejsca w książce poświęcono polskiej piłce nożnej. Jej opis zawiera m.in. 69 tabel, 115 zdjęć i 103 zdjęcia portretowe. Pozostałe kraje starego kontynentu zostały opisane na 171 stronach. Opis ten został wzbogacony m.in. 114 fotografiami i 98 tabelami. Nie zabrakło również futbolu z innych części świata skąd pochodzi 18 tabel i 30 fotografii.