Spotkanie inauguracyjne obchodów 100-lecia Niepodległości Polski
W muzeum, 5 grudnia o godzinie 15 odbyło się spotkanie inauguracyjne obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski zorganizowane przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Fundację „Komitet Pierre’a de Coubertain w Polsce”. Było to wydarzenie upamiętniające 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

W tym dniu, Dyrektor MSiT Tomasz Jagodziński zaprezentował gościom planowane wydarzenia w muzeum z okazji obchodów Roku Stulecia Niepodległości Polski (1918-2018). Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych z  Kancelarii Marszałka Zbigniew Czaplicki odczytał list Marszałka Adama Struzika napisany specjalnie na tę okazję. Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie Tadeusz Skoczek przybliżył wszystkim postać Marszałka J. Piłsudzkiego oraz zbiory MN z nim związane. Nasz kolega Piotr Banasiak odczytał fragmenty wypowiedzi Pierwszego Marszałka Polski o kulturze fizycznej oraz sportowe wspomnienia osób związanych z J. Piłsudzkim. Prezes Fundacji dr Kajetan Hądzelek wygłosił referat pt. Józef Piłsudzki - promotor polskiego sportu.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na dalsze wydarzenia okolicznościowe związane z Rokiem Niepodległości w MSiT.