Pomagamy spełniać marzenia

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich rozpoczęło akcję "Pomagamy spełniać marzenia". Jej celem jest aby dzieci chore i poszkodowane mogły inspirować się działaniami swoich idoli i realizować swoje marzenia. To w przyszłości pomoże im osiągnąć własny sukces, który dla każdego inaczej jest rozumiany. Pierwsze spotkanie odbyło się podczas ślubowania olimpijskiego skoczków narciarskich i łyżwiarzy figurowych dnia 5 lutego 2018 r. Uczestnikiem akcji był m.in. mieszkający w Siedlcach Mateusz Górzny z zespołem Downa, który swoją wiedzą sportową może zaskoczyć niejednego dziennikarza. Mateusz nie tylko ogłada transmisje sportowe, ale także sam osiąga sukcesy m.in. w zawodach pływackich na różnych szczeblach.

Aby zrealizować zamierzone cele, planujemy m.in. organizować spotkania ze znamienitymi sportowcami, którzy inspirują młodych, by tak jak mawiał Churchill: „walczyli i nigdy się nie poddawali".