Gala Olimpijska 2018
Tradycyjnie Gala rozpoczęła się na ekspozycji stałej Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie polscy skoczkowie odsłonili pamiątkowe plakiety umieszczone na Ścianie Chwały Polskiego Sportu i Olimpizmu. W uroczystości uczestniczyli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, multimedalistka olimpijska Irena Szewińska, Przewodniczący Rady Muzeum prof. Wojciech Zabłocki.

W południowokoreańskim PyeongChang złoty medal zdobył Kamil Stoch na dużej skoczni, zaś drużyna skoczków narciarskich w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula wywalczyła brązowy medal.

Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia w Muzeum Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki w towarzystwie Szefowej Misji Olimpijskiej Marzenny Koszewskiej przekazał na ręce dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki Tomasza Jagodzińskiego pochodnię olimpijską z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang , a także kolekcję strojów olimpijskich. Następnie Kamil Stoch odsłonił tablicę, na której umieszczono nazwiska wszystkich członków naszej reprezentacji uczestniczącej w koreańskich igrzyskach. W czasie uroczystej Gali wyróżnieni sportowcy i sztab trenerski otrzymali nagrody pieniężne za medale zdobyte w czasie Igrzysk. Warto podkreślić, że mistrz olimpijski swoje 120 tys. złotych postanowił przekazać członkom sztabu szkoleniowo-technicznego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w swoim wystąpieniu powiedział: „ Jestem bardzo dumny z tego, że polska drużyna zdobyła medal brązowy, jestem ogromnie dumny z tego, że pan Kamil Stoch zdobył trzeci złoty medal olimpijski – bardzo serdecznie za to dziękuję. Zawsze, proszę Państwa, trzymam kciuki i nigdy nie narzekam, bo naprawdę wykonujecie ciężką pracę, która połączona jest jeszcze z ogromnym napięciem psychicznym ‒ i nie jest to łatwe”.