Zapraszamy na 20. Piknik Olimpijski
9 czerwca br. w warszawskim Parku Kępa Potocka odbył się 20. Piknik Olimpijski.

Jak co roku dla gości pikniku Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowało historyczną rekonstrukcję słowiańskiej wioski, gdzie można było spróbować swoich sił w rozmaitych, rycerskich i nie tylko sprawnościach.

Tor łuczniczy, tradycyjne gry podwórkowe czy zabawy plebejskie to tylko niektóre z proponowanych atrakcji. Zgodnie z tradycją po wspólnej zabawie zapraszaliśmy wszystkich chętnych do częstowania się świeżo wypiekanymi podpłomykami i słuchania opowieści o życiu słowiańskich pradziadów.

Ponadto przez cały dzień kręciło się muzealne koło fortuny, przy którym - sprawdzając swoją wiedzę z zakresu historii sportu i olimpizmu - można było zdobyć ciekawe nagrody oraz bezpłatne bilety wstępu do muzeum.

Oprócz atrakcji przygotowanych na Kępie Potockiej, tego dnia również ekspozycja stała muzeum przeżywała oblężenie - odwiedziło nas ponad 600 osób.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!