Wernisaż wystawy „Wyścig do niepodległości”
20 sierpnia podczas uroczystego wernisażu wystawy „Wyścig do niepodległości”  Tomasz Jagodziński dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zainaugurował obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wystawie przygotowanej według pomysłu Ireneusza Chmurzyńskiego zaprezentowano fotografie dokumentujące historię Wyścigu Dookoła Polski. Ekspozycję wzbogacają artefakty związane z kolarstwem oraz malarstwo Ireneusza Chmurzyńskiego, które uzupełnia artystyczna instalacja nazwana przez artystę „Instaramy”.

W podziękowaniu z przygotowanie wystawy dyrektor Tomasz Jagodziński uhonorował Ireneusza Chmurzyńskiego medalem  wybitym przez Mennicę Polską z okazji sześćdziesięciopięciolecia Muzeum.

Wystawę otworzyli wspólnie: dyrektor Tomasz Jagodziński, Ireneusz Chmurzyński oraz Czesław Lang i Jan Bestry prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Patronat honorowy nad wystawą objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Podczas uroczystości Czesław Lang zapowiedział również utworzenie Muzeum Polskiego Kolarstwa w Barnowie.

Wystawę „Wyścig do niepodległości” można oglądać do 12 września br.