Komunikat

Odbiory osobiste banknotów 0 Euro możliwe są w Sklepiku na kondygnacji -1 od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, w soboty w godz. 10.00-16.00.

Informujemy, że wstęp do Muzeum dla obywateli Ukrainy jest bezpłatny.

🇺🇦 Нагадуємо, що вхід до музею для громадян України безкоштовний. 🇺🇦

Już wkrótce 400 osób ze 100 miejscowości wyruszy z Warszawy do Nepalu. Celem wyprawy trekkingowej Polskie Himalaje 2018 jest baza pod Everestem na wysokości 5400 m, a także udział w tygodniowym biegu w Katmandu - Supermaratonie Stulecia Pamięci Polskich Himalaistów (13-21.10).

W gronie uczestników przedsięwzięcia, organizowanego w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, są m.in. zdobywcy ośmiotysięczników- Anna Czerwińska, Leszek Cichy, Rafał Fronia, Tomasz Krypel, Dariusz Załuski, czterokrotny zwycięzca Tenzing Hillary Everest Marathon w kategorii obcokrajowców Robert Celiński, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w żeglarskiej klasie deskowej RS:X Zofia Klepacka, rekordzista Polski w biegu na 400 m przez płotki Marek Plawgo, czy triathlonista i ultramaratończyk, pisarz beletrystyczny Ivo Vuco. Pierwsze grupy odlecą jeszcze we wrześniu. Zdaniem szefa projektu Polskie Himalaje Leszka Cichego to największe przedsięwzięcie logistyczne w historii wypraw trekkingowych.

Podczas konferencji współorganizowanej m.in. przez Janusza Kalinowskiego, odbywającej się w Muzeum Sportu i Turystyki w przededniu wylotu pierwszej grupy, zaprezentowano część fotogramów wystawy „Największe osiągnięcia Polaków w Himalajach i Karakorum”, przygotowanej pod kierunkiem Leszka Cichego oraz Romana Gołędowskiego, przy udziale naszego Muzeum. Ekspozycja zostanie zabrana do Katmandu, gdzie przez miesiąc będą mogli się z nią zapoznać mieszkańcy i licznie przybywający już turyści, miłośnicy gór i wspinaczki.

Jak podkreślił Leszek Cichy, to ogromne przedsięwzięcie wspierają nie tylko władze Nepalu i stolicy, ale także dyplomaci Polskiej Ambasady w Delhi i Konsul Honorowy RP w Katmandu.