Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Uroczysta Inauguracja XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie”.

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” zaprasza uczniów wraz z opiekunami na Inaugurację XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), która odbędzie się 31 maja (piątek) w godz. 11.00 – 13.00 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4), patrona akcji.

W tym roku XVIII OTCD organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie”. Dlatego Gośćmi specjalnymi podczas Inauguracji będą znani sportowcy między innymi siatkarz z drużyny Onico Warszawa.

Imprezę poprowadzą Ambasadorzy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”: dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i aktor Piotr Tołoczko. W trakcie programu na scenie przeczytamy fragmenty książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, a sportowcy przedstawią swoje dyscypliny, opowiedzą o swoich ulubionych książkach i zaproponują kilka ćwiczeń. W kuluarach będzie można zakupić książki z serii „Gorzka czekolada” i inne. Udział w Inauguracji jest nieodpłatny.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Inauguracji XVIII OTCD jest możliwość bezpłatnego zwiedzania w godz. 9.00-11.00 oraz 13.00-15.00 Muzeum Sportu i Turystyki, które mieści się w budynku PKOl-u.  Godzinę wejścia do Muzeum potwierdzimy po otrzymaniu zgłoszenia.

Formularz rejestracji grup do udziału w Inauguracji XVIII OTCD (z opcją zwiedzania Muzeum):

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań prosimy o kontakt – 22  648 38 92

Zapraszamy!