Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Pomnik Feliksa Stamma
W 1953 roku od 17 do 24 maja w warszawskiej hali „Gwardii” miało miejsce wielkie święto polskiego i europejskiego pięściarstwa. Na ringu starli się najlepsi z najlepszych z 19 państw, w sumie 117 zawodników, na Mistrzostwach Europy w boksie. W dniu wczorajszym po 66 latach w Parku Mirowskim obok hali Gwardii w Warszawie miłośnicy bosku znowu mieli swoje święto.

Nareszcie! – mogli odetchnąć wszyscy sympatycy pięściarstwa w Polsce, ponieważ po wielu staraniach udało się stworzyć pomnik upamiętniający najwybitniejszego trenera w Polsce i jednego z najbardziej zasłużonych i utytułowanych w historii światowego boksu Feliksa Stamma. Staraniami Fundacji im. Feliksa Stamma i jej założycielki – prawnuczki wybitnego trenera – Pauli Stamm, 21 maja 2019 roku odsłonięto pomnik „Papy”.  

Wzruszającą uroczystość zaszczycili swoją obecnością Rafał Trzaskowski - Prezydent m.st. Warszawy, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, który objął honorowy patronat nad budową pomnika, Andrzej Kraśnicki - Prezes PKOl oraz Jan Widera - wiceminister sportu i turystyki. Nie zabrakło również wybitnych przedstawicieli polskiego sportu takich jak: Jerzy Rybicki, Wojciech Bartnik, Szymon Kołecki, Dariusz Michalczewski czy Rafał Sonik. Feliksa Stamma wspominał ze wzruszeniem Daniel Olbrychski, wybitny aktor, ale również miłośnik pięściarstwa, który miał ten zaszczyt osobiście ćwiczyć boks pod okiem wybitnego polskiego trenera.

Pomnik Feliksa „Papy” Stamma autorstwa bułgarskiego artysty Lubomira Grigorowa wykonany został z brązu i mierzy 240 cm. Sądząc po liczbie przybyłych warszawiaków na uroczyste odsłonięcie, monument będzie symbolem nie tylko sukcesów wybitnego polskiego szkoleniowca, twórcy „polskiej szkoły boksu”, ale też sportowego ducha miasta Warszawy.