Komunikat

Informujemy, że od 21 kwietnia do 31 maja Biblioteka będzie nieczynna.

Odbiory osobiste banknotów 0 Euro możliwe są w Sklepiku na kondygnacji -1 od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, w soboty w godz. 10.00-16.00.

Informujemy, że wstęp do Muzeum dla obywateli Ukrainy jest bezpłatny.

🇺🇦 Нагадуємо, що вхід до музею для громадян України безкоштовний. 🇺🇦

Podsumowanie Pikniku Olimpijskiego
25 maja br. w warszawskim Parku Kępa Potocka odbył się 21. Piknik Olimpijski.

Jak co roku dla gości pikniku Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowało historyczną rekonstrukcję słowiańskiej wioski, gdzie można było spróbować swoich sił w rozmaitych, rycerskich i nie tylko sprawnościach.

Tor łuczniczy, tradycyjne gry podwórkowe czy zabawy plebejskie to tylko niektóre z proponowanych atrakcji. Zgodnie z tradycją po wspólnej zabawie zapraszaliśmy wszystkich chętnych do częstowania się świeżo wypiekanymi podpłomykami.

Ponadto przez cały dzień kręciło się muzealne koło fortuny, przy którym - sprawdzając swoją wiedzę z zakresu historii sportu i olimpizmu - można było zdobyć ciekawe nagrody oraz bezpłatne bilety wstępu do muzeum.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs plastyczny na maskotkę Muzeum Sportu i Turystyki. Wśród kilkunastu prac jury wybrało trzy najlepsze rysunki prezentujące maskotkę MSiT. Zwycięzcy zostali nagrodzeni rowerami ufundowanymi przez firmę Tabou.

Oprócz atrakcji przygotowanych na Kępie Potockiej, tego dnia również ekspozycja stała muzeum przeżywała oblężenie - odwiedziło nas ponad 600 osób.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia w przyszłym roku!