Żoliborska Gala Sportu Szkolnego
W poniedziałek 17 czerwca br. w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się uroczysta Żoliborska Gala Sportu Szkolnego.

Spotkanie miało na celu podsumowanie zmagań sportowych w bieżącym roku szkolnym i nagrodzenie najlepszych sportowców oraz szkół. Na początku spotkania głos zabrała Aleksandra Czechowicz-Woźniak, Zastępca Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki, która powitała zgromadzonych gości w progach muzeum. Następnie oficjalnego otwarcia gali dokonał Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec. Podczas uroczystości obecni byli m.in.: Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Janusz Samel, Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego Jan Dorosiewicz, Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz Piotr Wertenstein-Żuławski, radna Dzielnicy Żoliborz Jolanta Zjawińska, Dyrektor OSiR Żoliborz Michał Szpakiewicz, dyrektorzy żoliborskich szkół i nauczyciele. Najważniejszymi uczestnikami byli jednak uczniowie, odbierający nagrody dla najlepszych sportowców swoich szkół. Ceremonia wręczenia nagród została przeprowadzona na tle ściany medalowej polskich olimpijczyków. Najlepsi sportowcy żoliborskich szkół otrzymali statuetki i karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Na ręce dyrektorów najlepszych szkół wręczono czeki finansowe, pamiątkowe dyplomy i bukiety kwiatów. Ekspozycja muzeum tworzyła niesamowity klimat imprezy, przepełniony duchem sportu. Imprezę uświetniły występy artystyczne dziewcząt z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Żoliborz ćwiczących pod okiem Pani Barbary Knap. Trzy solistki – Kama Scicińska, Malwina Kubicka i Magdalena Żuromska – zaśpiewały piękne polskie piosenki dla uczestników gali. Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na słodki poczęstunek.

Najlepsi sportowcy żoliborskich szkół w roku szkolnym 2018/2019:

• Aleksander Greczkowski – Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana
  • Konstanty Szczepański – Szkoła Podstawowa nr 68 im. Artura Oppmana
  • Zofia Piekart – Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy
  • Ignacy Skórski – Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego
  • Cezary Kaleta – Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy”
  • Daria Wójcik – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Limanowskiego
  • Teodor Skórski – XVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej
  • Filip Dobrzyński – LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
  • Artur Remion – Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
  • Michał Borkowski – Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych
  • Maciej Piasecki – Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego