Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Żegnamy Tomasza Prażmowskiego
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tomasza Prażmowskiego (1928-2019), nestora polskiej fotografii sportowej.

Przez lata uwieczniał na fotografiach najlepszych polskich sportowców i najważniejsze wydarzenia, z mistrzostwami świata w piłce nożnej w roku 1974 włącznie. Jego zdjęcia trafiały na okładki i zdobywały nagrody. Był jednym z najbardziej znanych fotoreporterów sportowych. Pracował w tygodniku „Sportowiec” (1955 - 1972), w czasach, kiedy był to jeden z najlepszych sportowych magazynów ilustrowanych w Europie wschodniej. Był pierwszym fotoreporterem „Piłki Nożnej” w latach 1973 - 1979. Kolejną część zawodowego życia spędził w Polskiej Agencji Interpress, gdzie robił zdjęcia do albumów poświęconych sztuce polskiej.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przez lata miało w Tomaszu Prażmowskim przyjaciela i jednego z najważniejszych darczyńców. Dzięki jego poświęceniu i dobrej woli w 1998 roku zbiory Muzeum wzbogaciły się o ponad 60 tysięcy negatywów. To dorobek jego kilkunastoletniej pracy fotoreporterskiej. Jej fragment mogliśmy podziwiać w marcu tego roku na wystawie „Sportowe migawki”.

Po raz ostatni gościł w naszych progach 18 lipca br., przy okazji wernisażu wystawy „Olimpizm na pocztówkach ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie”.

Pozostanie w naszej życzliwej pamięci
Dyrektor i pracownicy
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie