Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 11.10.2019 roku w siedzibie Muzeum Sportu odbyło się jubileuszowa Gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorujące najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocji województwa w tych dziedzinach. Wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie. Jest docenieniem niepospolitych pomysłów i twórczych inicjatyw, które są wyrazem autentycznych pasji.

W bieżącym roku do Nagrody zgłoszono 124 kandydatów: osoby fizyczne, zespoły, stowarzyszenia. Poniżej przedstawiamy laureatów:

1. Anna Bramska Chór Pueri et puellae Cantores Plocenses, Płock;
  2. Cecylia Dąbrowska, artystka, malarka, Trąbki, pow. garwoliński;
  3. Zenon Durka, Dyrektor, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie;
  4. Jerzy Hoffman, wybitny artysta polskiego kina, reżyser filmowy, współtwórca polskiej szkoły filmowej i współzałożyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Warszawa;
  5. Kapela Praska, zespół o ponad 30-letniej tradycji, Warszawa;
  6. Ryszard Nowaczewski, działacz społeczny, Józefów, pow. otwocki;
  7. Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo, działa na rzecz ratowania unikatowego zabytku – Zespołu Klasztornego w Ratowie;
  8. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu za organizację Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego;
  9. Halina Witkowska, wybitna twórczyni ludowa,Kuźnia Kurpiowska, pow. pułtuski;
  10. Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”.

Podczas gali laureatom wręczono pamiątkowe statuetki, nagroda łączy się również z gratyfikacją pieniężną. Uroczystość prowadził Tomasz Kammel, a gwiazdami wieczoru byli Marcin Wyrostek z zespołem oraz tancerze: Anna Głogowska i Marcin Olszewski.

Serdecznie gratulujemy laureatom!