W dniach 9 – 10.10.2019 r. w siedzibie Muzeum odbył się VI Kongres Edukacja i Rozwój, podczas którego zaproszeni goście z całej Polski (ponad 450 osób) – nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli skorzystali z 56 wykładów, warsztatów, debat, prezentacji i dyżurów eksperckich.

Na program Kongresu złożyły się równolegle prowadzone: XXI Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, V Konferencja Nauczycieli, Psychologów i Pedagogów, V Konferencja Edukacja w Samorządach, blok warsztatowy „Dobre Praktyki w Edukacji”. Można było skorzystać ze strefy EXPO oraz stolików eksperckich.

Poza wymienionymi atrakcjami dni Kongresu wypełniły eksperckie konsultacje, dyskusje oraz prezentacje najnowszej oferty adresowanej do szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych.

Współorganizatorem wydarzenia jest firma Wolters Kluwer oraz Centrum Doskonalenia Wolters Kluwer Edukacja, które gościmy już kolejny rok na Wybrzeżu Gdyńskim.