Komunikat

Informujemy, że od 21 kwietnia do 31 maja Biblioteka będzie nieczynna.

Odbiory osobiste banknotów 0 Euro możliwe są w Sklepiku na kondygnacji -1 od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, w soboty w godz. 10.00-16.00.

Informujemy, że wstęp do Muzeum dla obywateli Ukrainy jest bezpłatny.

🇺🇦 Нагадуємо, що вхід до музею для громадян України безкоштовний. 🇺🇦

Teqball to statystycznie najszybciej rozwijający się sport na świecie. Dobrze widać to na przykładzie Polski, gdzie nieustannie przybywa fanów nowatorskiej dyscypliny. Niedługo w Warszawie rozegrane zostaną drugie mistrzostwa Polski w grze, którą pokochali najlepsi piłkarze na świecie. Zwycięzcy turnieju będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata na Węgrzech. Z tej okazji w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa promująca to wydarzenie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqball; Grzegorz Kuca, Burmistrz Dzielnicy Białołęka; Tomasz Kuczborski, Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu; Piotr Dziewicki, ambasador teqball i Kajetan Listkiewicz, organizator zawodów.

Mistrzostwa Polski to wysokiej rangi turniej w całej hierarchii światowego Teqballu. W trakcie trwających dwa dni zawodów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy w kraju, którzy na początku grudnia br., pojadą na mistrzostwa świata do Budapesztu. Do rywalizacji w ulubionej grze Ronaldinho zgłosiło się czterdziestu graczy, którzy rywalizować będą w formule singlowej oraz dwadzieścia par deblowych.

Od czasu pierwszych mistrzostw Polski, które miały miejsce przeszło rok temu w Podkowie Leśnej dyscyplina poszła znacząco naprzód. W całej Polsce przybyło ogólnodostępnych stołów do gry, co przełożyło się bezpośrednio na zainteresowanie i frekwencję w tegorocznej edycji turnieju.

Niezwykle istotną kwestią w popularyzacji i profesjonalizacji nowego sportu było zarejestrowanie Polskiego Związku Teqball, na którego czele stanął Michał Listkiewicz.

- Powstanie Związku było podstawowym warunkiem nawiązania współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które wyraziło poparcie dla projektu. Liczę na to, że wspólnie z instytucjami państwowymi uda się wprowadzić Teqball do powszechnego użytku, tak żeby mógł on służyć powszechnej rekreacji i aktywnemu spędzaniu czasu.

Polska to jeden z najdłużej działających i najbardziej utytułowanych krajów w całej hierarchii światowego Teqballa. Potwierdzeniem tej tezy są medale i trofea, wywalczone przez naszych zawodników na różnych imprezach międzynarodowych. Do najcenniejszych należą brązowy medal mistrzostw świata w grze pojedynczej z 2018 roku oraz srebro w elitarnym turnieju internacjonalnym „Warsaw Cup”.

Każdego miesiąca coraz więcej stołów pojawia się w przestrzeni publicznej, a także klubach piłkarskich PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi. Na stołach trenują między innymi: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Bałtyk Gdynia i Hutnik Warszawa. Samorządy terytorialne i ośrodki sportu chętnie inwestują w Teqball, rozbudowując tym samym infrastrukturę sportową na swoich terenach administracyjnych. Na stołach Teqball można już zagrać między innymi w Warszawie, Krakowie i Trójmieście, a także wielu innych miejscach.

Drugie mistrzostwa Polski Teqball będą miały miejsce 26 i 27 października br., w hali sportowej przy ulicy Strumykowej 21 w Warszawie. Finały przewidziane są na niedzielę (27.10) w godz. 16:00 – 19:00.