Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury

30 listopada 2019 r. w hali sportowej Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26 odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci połączona z VII edycją Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury.

W tym roku w turnieju wystąpiło 7 drużyn, kibice mogli obserwować zmagania m.in.: Muzeum Legii Warszawa, Muzeum Sportu i Turystyki czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Przygotowana została strefa zabaw, gdzie dzieci mogły brać udział w zajęciach edukacyjno – sportowych. W trakcie Mistrzostw odbył się mini turniej juniorów o puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów z udziałem 4 drużyn dziecięcych z rocznika 2009.

Dodatkowo organizowane były konkury, quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania było ponad 200 nagród. Łowcy autografów w czasie sportowych zmagań mieli okazję spotkać się m.in. z byłymi piłkarzami Legii Warszawa.

W tegorocznej edycji już po raz szósty triumfowała reprezentacja Muzeum Niepodległości, drugie miejsce przypadło Narodowemu Archiwum Cyfrowemu, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Muzeum Legii Warszawa. W turnieju juniorów pierwsze miejsce zajęła drużyna Mazovii Rawa Mazowiecka.

W tym roku dodatkowo zagraliśmy w szczytnym celu. Podczas mikołajek na sportowo odbył  się kiermasz charytatywny, zebrane środki mamy nadzieję pomogą w powrocie do zdrowia małemu Frankowi. W meczu pokazowym udział wzięły drużyny  Reprezentacji Artystów Polskich i Onko Team Franek. Rywalizację na żywo skomentował redaktor telewizji polskiej Dariusz Szpakowski.