Komunikat

Informujemy, że od 21 kwietnia do 31 maja Biblioteka będzie nieczynna.

Odbiory osobiste banknotów 0 Euro możliwe są w Sklepiku na kondygnacji -1 od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, w soboty w godz. 10.00-16.00.

Informujemy, że wstęp do Muzeum dla obywateli Ukrainy jest bezpłatny.

🇺🇦 Нагадуємо, що вхід до музею для громадян України безкоштовний. 🇺🇦

Wystawa przygotowana została wspólnie przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i Automobilklub Polski. Zaprezentowana została na gali jubileuszowej 110-lecia Automobilklubu. Na ekspozycji pokazane zostały sylwetki polskich mistrzów kierownicy. Wśród nich znaleźli sie m.in Sobiesław Zaada, rajdowiec , którego niewątpliwie największym sukcesem sportowym było trzykrotne zdobycie tytułu mistrza Europy w rajdach samochodowych i trzy wicemistrzostwa w tej dyscyplinie w czasach, gdy rozgrywki te miały rangę mistrzostw świata. Longin Bielak kierowca wyścigowy, który posiada 21 tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. A także zawodnicy młodszego pokolenia Kajetan Kajetanowicz trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski, czy Robert Kubica, członek Automobilklubu, jedyny polski zawodnik startujacy w wyścigach Formuły 1. Oprócz tego obecni na otwarciu zobaczyć mogli historyczne proporczyki, odznaki i programy z rajdów organizowanych przed drugą wojną światową.

Podczas oficjalnego otwarcia zastępca dyrektora MSiT Aleksandra Czechowicz – Woźniak i komisarz wystawy Piotr Walewski uhonorowali medalami 65-lecia MSiT zawodników i działaczy. Wśród odznaczonych znaleźli się: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Romuald Chałas i Wojciech Morawski.

Wystawę mozna zwiedzać do 20 grudnia 2019 r. w siedzibie Automobilklubu.