Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

27. Przegląd Filmów Alpinistycznych
Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w naszym kraju – organizowanym od 1993 roku. Nasze wydarzenie cieszy się ogromnym uznaniem środowiska alpinistycznego i ma szerokie grono sympatyków. To co odróżnia nasz festiwal od innych, to otwartość Muzeum na wszelkie inicjatywy przez cały rok, nie tylko w dniach festiwalowych. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest wyjątkowym miejscem, gdzie pamięć o bohaterach polskiego sportu i himalaizmu nigdy nie przeminie.

„Tegoroczna edycja przeglądu po raz pierwszy odbędzie się w całości online. Jest to duże wyzwanie ale jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy do większego grona odbiorców. Będą z nami najwybitniejsi polscy himalaiści. Dzięki transmisji na żywo, będą Państwo mogli zadawać pytania on-line.” - zapowiedział dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Sławomir Majcher.

 

Przedstawiamy harmonogram Przeglądu:

harmonogram

 

Konkurs Małych Form Filmowych

Od ubiegłego roku nowością jest Konkurs Małych Form Filmowych realizowany w ramach PFA. Konkurs posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów – studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i wszystkich miłośników gór. W bieżącej edycji zakwalifikowało się 11 filmów, przedstawiających różne formy filmowe: dokumentalne, fabularne, długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne.

Informujemy, że wyniki głosowania internetowego na kanale YouTube Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie są następujące:

Gratulujemy!

Wszystkie zakwalifikowane filmy można obejrzeć na naszym kanale:


yt

Zapraszamy też do obejrzenia zwycięzcy zeszłorocznego Konkursu - filmu "Miejsce" Julii Popławskiej

Zapraszamy na film "Miejsce" Julii Popławskiej

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Piątek, 8 maja 2020

 


 

Regulamin konkursu 27 PFA

 

 2020-NCK_dofinans_kulturawsieci-rgb.jpglogotypy