Wystawa Polski plakat olimpijski i sportowy

Od 31 stycznia br. w Galerii Przystanek nieopodal Placu Wilsona na warszawskim Żoliborzu oglądać można wystawę czasową "Polski plakat olimpijski i sportowy". Wystawa przedstawia sport i­ ważne wydarzenia sportowe w­ ujęciu artystów grafików z­ końca XIX i­ początku XX wieku. Domeną polskiego plakatu sportowego było malarskość, upraszczanie znaku graficznego przetwarzanie fotografii oraz inspiracja bogactwem wyobraźni. Plakaty ze zbiorów naszego Muzeum można było oglądać do 15 marca 2020 roku.