Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

Wystawa "Gramy o Medale"
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, prywatne muzeum siatkarskie Volley Bajka oraz Polski Związek Piłki Siatkowej z przyjemnością informują, że od 18 maja br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Galerii Północnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 można już bezpośrednio obejrzeć wystawę „Gramy o medale”.

Do tej pory ekspozycja, która oficjalnie została otwarta już w marcu, ze względu na pandemię koronawirusa była dostępna dla zwiedzających wyłącznie wirtualnie, w ramach akcji #MuzeumOnline.

Wystawa „ Gramy o medale” została przygotowana przez Volley Bajkę wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Pozwoli ona zwiedzającym odbyć sentymentalną podróż po ponad 90-letnim szlaku wyznaczanym zarówno przez kolejne sukcesy polskiej siatkówki na najważniejszych imprezach (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy), jak też niezapominane wydarzenia oraz ludzi, którzy kreowali wspaniałą historię tej dyscypliny w naszym kraju.

Na ekspozycji można obejrzeć zarówno zbiór trofeów wywalczonych przez siatkarki i siatkarzy w biało-czerwonych barwach w prestiżowych turniejach międzynarodowych,  jak również pamiątkowe medale oraz stroje, w których na przestrzeni lat występowały nasze drużyny. Puchary za zdobycie mistrzostwa świata w roku 1974 oraz w 2014 i 2018, medale olimpijskie z Tokio (1964), Meksyku (1968) i Montrealu (1976), a także koszulki z tych igrzysk – to tylko niektóre z największych atrakcji wystawy. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Siatkarskiego Muzeum Volley Bajka, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie i zobaczenia "na żywo" wystawy „Gramy o medale”.

Przeżyjmy to jeszcze raz, bo naprawdę warto!


Wystawa jest czynna dla zwiedzających od 18 maja.

Film z wystawy "Gramy o Medale"

Oprowadzanie po wystawie "Gramy o Medale"

 

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Piątek, 24 kwietnia 2020