Warsztaty kolekcjonerskie
Podczas najbliższej Giełdy Kolekcjonerów Pamiątek Sportowych (sobota, 19 września) zapraszamy na warsztaty kolekcjonerskie, podczas których odbędą się dwie prezentacje związane z tematem Giełdy:
Robert Gawkowski

Metale, detale, medale... czyli parę słów o falerystyce sportowej

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie wartości dla nauki historycznej dają zbiory medali i odznak sportowych. Na przykładzie wybranych, przedwojennych odznak klubów sportowych, opowiemy, jakie przesłanie niosą graficzne symbole i co można z nich wnioskować.  Wykład  przybliży kolekcjonerów odznak do trafnej datacji tego rodzaju artefaktów.

Jacek Wiśniewski

Historia pisana na materiale... czyli weksylia w zbiorach MSiT

Proporczyki, to jedne z chętniej zbieranych przez kolekcjonerów pamiątek sportowych. Chcielibyśmy się skupić na tym, co można z takiego „weksylium” (czyli znaku rozpoznawczego  wykonanego z tkaniny) odczytać po latach. Za punkt wyjścia wzięto kolekcję ponad stu proporczyków klubów sportowych z terenów historycznego Mazowsza, które znajdują się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 11.00. Wszystkich kolekcjonerów i gości naszego Muzeum zapraszamy do udziału w warsztatach i wymiany doświadczeń.