Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

Warsztaty kolekcjonerskie
Podczas najbliższej Giełdy Kolekcjonerów Pamiątek Sportowych (sobota, 19 września) zapraszamy na warsztaty kolekcjonerskie, podczas których odbędą się dwie prezentacje związane z tematem Giełdy:
Robert Gawkowski

Metale, detale, medale... czyli parę słów o falerystyce sportowej

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie wartości dla nauki historycznej dają zbiory medali i odznak sportowych. Na przykładzie wybranych, przedwojennych odznak klubów sportowych, opowiemy, jakie przesłanie niosą graficzne symbole i co można z nich wnioskować.  Wykład  przybliży kolekcjonerów odznak do trafnej datacji tego rodzaju artefaktów.

Jacek Wiśniewski

Historia pisana na materiale... czyli weksylia w zbiorach MSiT

Proporczyki, to jedne z chętniej zbieranych przez kolekcjonerów pamiątek sportowych. Chcielibyśmy się skupić na tym, co można z takiego „weksylium” (czyli znaku rozpoznawczego  wykonanego z tkaniny) odczytać po latach. Za punkt wyjścia wzięto kolekcję ponad stu proporczyków klubów sportowych z terenów historycznego Mazowsza, które znajdują się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki.

 

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 11.00. Wszystkich kolekcjonerów i gości naszego Muzeum zapraszamy do udziału w warsztatach i wymiany doświadczeń.