Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Piknik Komisariatu Rzecznego Policji
W dniu 14 czerwca 2023 Muzeum Sportu i Turystyki wzięło udział w Pikniku Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie w Porcie Praskim.

Wspólnie z Policją oraz służbami ratunkowymi – WOPR, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzono pokazy ratownicze z udziałem wyspecjalizowanych formacji ratunkowych oraz warsztaty z resuscytacji krążeniowo oddechowej. Muzeum zaprezentowało swój program edukacyjny Bezpiecznie nad Wisłą, w ramach którego prowadzone są zajęcia z profilaktyki i zasad bezpiecznego uprawiania sportów wodnych i przebywania nad wodą. Pracownicy Muzeum zaprezentowali również szeroką ofertę edukacyjną oraz przeprowadzili zawody w strzelaniu z łuków i pistoletu tarczowego. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób, głównie dzieci i młodzież ze szkół z terenu woj. Mazowieckiego.