Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Delegacja Muzeum składa wieniec na grobie Janusza Kusocińskiego
Delegacja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie złożyła kwiaty na grobie Janusza Kusocińskiego w 83 rocznicę śmierci wybitnego sportowca, olimpijczyka i patrioty.

Janusz Kusociński został rozstrzelany przez Niemców 21 czerwca 1940 roku w Palmirach wraz z 362 więźniami Pawiaka. Zginęli wówczas działacze społeczni, polityczni, dziennikarze, lekarze, adwokaci i księża. Byli wśród nich: Mieczysław Niedziałkowski – długoletni poseł na Sejm RP, Maciej Rataj – Marszałek Sejmu, Janusz Kusociński – olimpijczyk, Halina Jaroszewicz – posłanka na Sejm i senatorka RP, Jan Pohoski – wiceprezydent Warszawy i wielu innych. W ramach akcji masowego ludobójstwa w Palmirach zamordowano blisko 2000 osób. Cześć ich pamięci!