Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wystawa czasowa "Fot. PAP/Darek Delmanowicz"
Wystawa fotografii sportowej Darka Delmanowicza, zdobywcy Grand Prix (kategoria profesjonaliści) Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej 2022 w Chorzowie.

Darek Delmanowicz jest Fotoreporterem Polskiej Agencji Prasowej SA (PAP) w Warszawie i European Pressphoto Agency (EPA) we Frankfurcie. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w licznych konkursach fotograficznych w kraju i za granicą (Fotosport, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, 35 Awards, Fotoreporter Roku, AIPS Sports Awards, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, Pantaenius Yacht Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Nagroda im. Erazma Ciołka). Różne oblicza sportu to zaledwie wycinek z licznych wydarzeń, które dokumentuje w codziennej pracy fotoreportera agencyjnego w Polsce i poza nią.

Publikował m.in. w Financial Times, Newsweek, Daily Telegraph, The New York Times. Fotografie autora znajdują się w zbiorach prywatnych oraz agencji PAP, EPA, AFP.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

logotypy partnerów i patronów