Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Orły Górskiego na banknotach
Dla fanów Orłów Górskiego, sympatyków polskiego futbolu i kolekcjonerów przez duże K mamy z końcem roku świetne wiadomości! Otóż, począwszy od marca 2021, gdy przypada 100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, aż do końca 2024 r, wyemitowana zostanie seria banknotów pamiątkowych poświęcona najlepszej drużynie w dziejach polskiego futbolu.

Emitentem kolekcji zostało Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Tę wyjątkową serię zaczyna oczywiście wspomnienie – i banknot 0 Euro z wizerunkiem – trenera Górskiego. Następne odcinki, emitowane cyklicznie w każdym miesiącu, aż do rocznicy półwiecza olimpijskiego złota, będą poświęcone pozostałym Orłom. Czyli zawodnikom, którzy wywalczyli medale na Igrzyskach Olimpijskich 1972 oraz Igrzyskach Olimpijskich 1976 oraz na mistrzostwach świata w 1974 roku w Niemczech. A także charyzmatycznym asystentom Trenera Wszech Czasów.

Sprzedaż banknotów odbywa się przez internet. Odbiory osobiste zakupionych banknotów możliwe są w Sklepiku na kondygnacji -1 od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, w soboty w godz. 10.00-16.00.

Zakup banknotów w serwisie

https://orlygorskiego.esouvenir.pl/