Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Dzięki uprzejmości Ministerstwa Obrony Narodowej na ekspozycji naszego Muzeum można oglądać Puchar przechodni („King Canute”) za zdobycie przez reprezentację Wojska Polskiego tytułu Drużynowego Mistrza NATO w Szachach. Finał turnieju miał miejsce 15 października 2021 r. w nadmorskiej miejscowości Blankenberge w Belgii. W zawodach wzięło udział 99 zawodników reprezentujących 15 krajów zrzeszonych w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Polacy odnieśli podczas XXXI edycji zawodów również sukces organizacyjny, gdyż ppłk S. Kędzierski oraz por. D. Sycz zostali wybrani odpowiednio na Przewodniczącego i Sekretarza Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC).

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że polscy żołnierze oraz pracownicy cywilni wojska uczestniczą w rywalizacji sojuszniczej nieprzerwanie od 2002 r., plasując się z reguły na drużynowym podium. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie www.natochess.com.