Informujemy, że z powodu przebudowy część ekspozycji jest niedostępna dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w okresie od 14 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. Biblioteka będzie nieczynna.

Dzięki uprzejmości Ministerstwa Obrony Narodowej na ekspozycji naszego Muzeum można oglądać Puchar przechodni („King Canute”) za zdobycie przez reprezentację Wojska Polskiego tytułu Drużynowego Mistrza NATO w Szachach. Finał turnieju miał miejsce 15 października 2021 r. w nadmorskiej miejscowości Blankenberge w Belgii. W zawodach wzięło udział 99 zawodników reprezentujących 15 krajów zrzeszonych w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Polacy odnieśli podczas XXXI edycji zawodów również sukces organizacyjny, gdyż ppłk S. Kędzierski oraz por. D. Sycz zostali wybrani odpowiednio na Przewodniczącego i Sekretarza Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC).

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że polscy żołnierze oraz pracownicy cywilni wojska uczestniczą w rywalizacji sojuszniczej nieprzerwanie od 2002 r., plasując się z reguły na drużynowym podium. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie www.natochess.com.