Konkurs Filmów Sportowych i Turystycznych

w ramach 29 Przeglądu Filmów Alpinistycznych imienia Wandy Rutkiewicz

Konkurs skierowany jest do uczestników oraz widzów 29. Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Celem konkursu jest propagowanie i popularyzowanie sportu oraz turystyki, oraz umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojej twórczości filmowej szerszej publiczności.

Wszystkie zgłoszone filmy zostaną przedstawione na muzealnym kanale YouTube, a zwycięzcy otrzymają nagrody: statuetki oraz nagrody pieniężne (I miejsce 2000zł, II miejsce 1000zł, III miejsce 500zł).

Nabór filmów do konkursu prowadzimy w terminie 01.02. - 25.04.2022r. W tym roku każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy filmy, a o rozstrzygnięciu konkursu oraz przyznaniu nagród zadecyduje specjalnie Jury Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w czasie wernisażu wystawy „Wanda w kadrze” w dniu 06.05.2022 r., szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu są dostępne poniżej.

Lista laureatów Konkursu filmów sportowych i turystycznych:
  • I miejsce: „Carpatia DIVIDE race or adventure” Cezary Adamski
  • II miejsce: „ZIMNO” Paweł Ratkowski