Zajęcia "Bezpiecznie nad Wisłą" w Starych Pieścirogach
26 maja 2023 w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Starych Pieścirogach gościliśmy z projektem edukacyjnym "Bezpiecznie Nad Wisłą". W zajęciach udział wzięło ponad 160 uczniów!

W spotkaniu wzięli udział:

• Dyrektor Magdalena Biernacka - Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego;
  • Burmistrz Bogdan Ruszkowski - Urząd Miejski w Nasielsku;
  • Dyrektor Cezary Wiśniewski - Szkoła Podstawowa w Starych Pieścirogach;
  • Dyrektor Sławomir Majcher - Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie;

Spotkanie poprowadzili:

• Michał Puszkarski - pomysłodawca programu edukacyjnego "Bezpiecznie nad Wisłą", kierownik Działu Edukacji Muzeum Sportu;
  • Jakub Nadrzycki - ratownik z Nowodworskiego WOPR;
  • Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy współpracy z Warszawskim Komisariatem Policji Rzecznej oraz Legionowskim WOPR realizuje cykliczny program edukacyjny „Bezpiecznie nad Wisłą”, który jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu miast i gmin województwa mazowieckiego położonych wzdłuż rzeki Wisły.

Patronat honorowy nad projektem objęła Bożena Żelazowska - Poseł na Sejm RP oraz Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego. Ambasadorami projektu są: Elżbieta Urbańczyk - kajakarka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, oraz Bartek Marszałek - motorowodniak, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1, zawodnik ORLEN Team.

Zadanie sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.