I Mistrzostwa Polski w Teqball

W samo południe 17 września w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca I Mistrzostwa Polski w Teqball. W konferencji wzięli udział m.in. były Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i sędzia międzynarodowy Michał Listkiewicz; Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński oraz organizatorzy turnieju Krzysztof Ochędalski i Kajetan Listkiewicz. W czasie spotkania z dziennikarzami organizatorzy imprezy przekazali Aleksandrze Czechowicz-Woźniak, wicedyrektor MSiT, do zbiorów Muzeum pamiątki związane z tą dyscypliną w tym puchar i piłkę mistrzostw wyprodukowaną specjalnie na te zawody przez firmę ZINA. Na zakończenie konferencji przed budynkiem Centrum Olimpijskiego zorganizowano mecz pokazowy w Teqball z udziałem zawodników reprezentacji Polski. I Mistrzostwa Polskie w Teqball odbędą się w najbliższy weekend w Podkowie Leśnej. Teqball to nowy, dynamicznie rozwijający się sport bazujący na piłce nożnej, który zdobył uznanie związków i klubów piłkarskich na całym świecie. Rekomendowany przez wybitnych piłkarzy, trenerów i działaczy zrzesza i asystuje profesjonalnym piłkarzom, jak i amatorom, którzy chcą podnosić swoje umiejętności.