Noc Muzeów 2019
Serdecznie zapraszamy w dniu 18 maja 2019 r. do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie na kolejną edycję Nocy Muzeów, w której zaprezentujemy moc atrakcji.

Już od godziny 18.00 przed budynkiem  będą czekały dla zwiedzających pokazy jazdy na BMX na torze do Pumptracka. W sali konferencyjnej zaprezentowane będą pokazy Shinkendo japońskiej sztuki walki mieczem - kataną. W nadchodzących letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zostaną po raz pierwszy rozegrane olimpijskie zawody karate. Specjalnie z tej okazji Muzeum przygotowało wyjątkowe pokazy. Pod okiem profesjonalnych instruktorów ze Stołecznego Klubu Karate OYAMA, odwiedzający nasze Muzeum będą mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Oczywiście stałym elementem Nocy Muzeów będzie zwiedzanie wystawy Muzeum „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu” oraz uczestnictwo młodzieży w programach edukacyjnych. Dzięki uprzejmości klubu „Zdrofit”  w trakcie całej Nocy można będzie korzystać ze sprzętu zaprezentowanego na parterze, a trenerzy będą odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące przygotowania do treningu. Zapraszamy również do kina, gdzie zaprezentowane będą filmy o tematyce sportowej i alpinistycznej.

POKAZY:
  • 18.00 – 22.00 Pokazy jazdy na BMX na torze do Pumptracka
  • 18.00 – 19.00 Pokazy Shinkendo w sali konferencyjnej na parterze
  • 19.00 – 20.00 Pokazy Karate w wykonaniu zawodników Stołecznego Klubu OYAMA Karate w sali konferencyjnej na parterze
  • 19.00 – 22.30 Wyścig na rowerach stacjonarnych „Tour de Muzeum”
  • 21.00 – 22.00 Pokazy Shinkendo w sali konferencyjnej na parterze
  • 20.00 – 23.00 Kino - pokazy filmów o tematyce sportowej i alpinistycznej
  • 18.00 – 23.00 Prezentacja klubu fitness „Zdrofit”- parter
  • 18.00 – 23.00 Gastronomia z Food Truck „Zapchaj Mordor” przed budynkiem
  • 18.00 – 23.00 Stoisko edukacyjne na parterze, koło fortuny, stroje kibicowskie, malowanie twarzy, węzły itp.
  • 18.00 – 24.00 Sprzedaż pamiątek w kasie Muzeum
  • 01.00 – Zakończenie imprezy, zamknięcie Muzeum

Informacje o Nocy Muzeów w Warszawie:

www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/