Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

Olimpijczycy Lubelszczyzny

Autorami tej książki są prof. Dariusz Słapek, Maciej Powała-Niedźwiecki i Paweł Markiewicz, jej wydawcą Lubelska Unia Sportu, a ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przypomnieć trzeba, że ta sama trójka napisała też „Lubelskich Olimpijczyków”.

- Książka składa się z czterech rozdziałów. - Pierwszy został poświęcony zawodnikom, którzy w czasie startu na igrzyskach olimpijskich byli reprezentantami klubów z województwa lubelskiego. W drugim przedstawiono sylwetki sportowców, którzy pierwsze kroki stawiali na Lubelszczyźnie, ale w trakcie igrzysk byli zawodnikami klubów z innych regionów Polski. W trzecim rozdziale opisano tych olimpijczyków, którzy w różny sposób byli związani z regionem czy to przed, czy w trakcie, czy po zakończeniu kariery sportowej. Natomiast ostatni rozdział jest poświęcony paraolimpijczykom. W sumie przedstawiono sylwetki 171 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali nasz kraj na arenach igrzysk olimpijskich.

Tak więc wszyscy sympatycy sportu na Lubelszczyźnie i nie tylko dostaną do ręki kompendium wiedzy o olimpijczykach z województwa lubelskiego, ale podczas spotkania mogli dowiedzieć się od autorów, jak przebiegała praca nad tą książką, bo rzeczywiście było to nie lada wyzwanie.