Sportowe Archiwum Historii Mówionej
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest szczególnym miejscem, w którym przechowywane i udostępniane jest historyczne dziedzictwo sportowe. Jednym z najważniejszych dla przyszłych pokoleń śladów, które pragniemy zachować, są relacje sportowców, olimpijczyków i świadków ważnych wydarzeń sportowych

Celem Muzeum jest stworzenie bazy nagrań audio i wideo, będących zapisem wspomnień, emocji oraz relacji z wydarzeń ważnych dla polskiego dziedzictwa sportowego. Dzięki nagraniom zachowana zostanie pamięć o bohaterach sportowych naszego kraju.

Zapraszamy Olimpijczyków, Sportowców oraz ich Rodziny do Muzeum na rozmowę, w trakcie której będziemy mieć wyjątkowy zaszczyt zarejestrować Państwa wypowiedzi. Możemy również przyjechać do Państwa, jeżeli jest taka potrzeba. Rozmowa ma formułę otwartą, prowadzący zarejestruje wszystko to, co Państwo uznacie za istotne, dodatkowo uzupełniając wywiad zestawem pytań standardowych.