W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

Wystawa „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu Kolejarzy"
25 listopada w Święto Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki Kolejarzy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otwiera wystawę czasową „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu Kolejarzy".

To próba zaprezentowania bogatego dziedzictwa środowiska kolejarskiego w obszarze kultury fizycznej, turystyki i sportu wyczynowego. Pokażemy nieznane historie dotyczące roli pracowników Polskich Kolei Państwowych w rozwoju polskiego sportu.

Zaprezentujemy unikatowe dokumenty, fotografie, pamiątkowe puchary i medale. Przypomniana zostanie historia gwiazd sportu kolejowego: min. Jerzego Szczakiela, rodziny Marszałków czy Jerzego Wojnara.

Odkryjemy także kulisy mało znanych, a organizowanych na dużą skalę spartakiad i rajdów turystycznych kolejarzy. Fragmentem scenograficznej instalacji będą obrazy, inspirowane tematyką kolejową.

Ekspozycja powstała we współpracy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ze Stacją Muzeum w Warszawie i Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu, Kultury i Turystyki „Kolejarz", a także miłośnikami i kolekcjonerami kolejowymi z Mazowsza i innych regionów.

Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Fundacja Grupy PKP.

Wystawa czynna do 7 lutego 2021 r.
Wystawa on-line:
Wystawa „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu Kolejarzy”

Wystawa czasowa „Kolej na relaks. Sport i turystyka w życiu Kolejarzy” to próba zaprezentowania bogatego dziedzictwa środowiska kolejarskiego w obszarze kultury fizycznej, turystyki i sportu wyczynowego. Pokażemy nieznane historie dotyczące roli pracowników Polskich Kolei Państwowych w rozwoju polskiego sportu. Zaprezentujemy unikatowe dokumenty, fotografie, pamiątkowe puchary i medale. Przypomniana zostanie historia gwiazd sportu kolejowego: m.in. Jerzego Szczakiela, rodziny Marszałków czy Jerzego Wojnara. Odkryjemy także kulisy mało znanych, a organizowanych na dużą skalę spartakiad i rajdów turystycznych kolejarzy. Fragmentem scenograficznej instalacji są obrazy, inspirowane tematyką kolejową. Ekspozycja powstała we współpracy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ze Stacja Muzeum i Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” , a także miłośnikami i kolekcjonerami kolejowymi z Mazowsza i innych regionów. Patronat honorowy nad wystawą objął Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Fundacja Grupy PKP

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Czwartek, 17 grudnia 2020
Otwarcie wystawy:

Film z otwarcia wystawy