Wystawa "Od Tokio do… Tokio. Siatkarska droga na Olimp"
We wtorek 8 grudnia 2020 roku w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otwarta zosatła wystawa czasowa „Od Tokio do… Tokio. Siatkarska droga na Olimp".

Naszym zamiarem było ukazanie historii występów polskich siatkarek i siatkarzy na największej i najbardziej prestiżowej imprezie sportowej świata, jaką są igrzyska olimpijskie. Zaprezentujemy unikatowe dokumenty, pamiątkowe monety, znaczki, proporczyki, a także stroje galowe i koszulki meczowe, w których na przestrzeni lat występowały nasze zespoły.

Przypomnimy olimpijskie starty polskich drużyn w olimpijskich turniejach siatkówki halowej. Zaprezentujemy także nagrania ze wspomnieniami bohaterów igrzysk: kapitana mistrzów olimpijskich z Montrealu (1976) Edwarda Skorka, a także innych członków „złotej” drużyny, w tym Tomasza Wójtowicza i Ryszarda Boska.

Ekspozycja powstała we współpracy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z Fundacją Rozwoju Volley Bajka.

Wystawa czynna do 18 kwietnia 2021 r.

Otwarcie wystawy online "Od Tokio... do Tokio. Siatkarska droga na Olimp"

We wtorek 8 grudnia 2020 roku w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otwarta zostanie wystawa czasowa „Od Tokio do… Tokio. Siatkarska droga na Olimp"

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Wtorek, 8 grudnia 2020