Wystawa fotografii Radka Jaworskiego ''Na górskim szlaku''
Autorem zdjęć jest Radek Jaworski, rocznik ’70. Fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów „Forum”, członek ZPAF. Fotografią zajmuje się od początku lat 90. XX w. Miłośnik gór. Jak sam mówi, krajobraz pozostaje dla niego wciąż niewyczerpanym źródłem inspiracji: - Nie szukam spektakularnych widoków. Ciekawe ujęcia odnajduję w  codzienności. Robiąc zdjęcia nie planuję, nie ustawiam w głowie kadrów, pracuję intuicyjnie. Otwieram się na to co widzę. Staram się wyciszyć, poczuć rytm miejsca i nastrój chwili.

Czarno-białe fotografie Radka Jaworskiego to szczególny zapis emocji, wrażeń towarzyszących artyście podczas wędrówek górskimi szlakami Sudetów Zachodnich. Różnorodność i bogactwo estetyczne świata przyrody jest obszarem obserwacji i poszukiwań fotografa. To co przyciąga jego uwagę to płynna zmienność form górskiego krajobrazu, mgły pełzające po dolinach, gęste i masywne chmury wędrujące po szczytach i zboczach oraz malownicze formy skalne.

Subtelne, poetyckie kadry, chwytają szczególne chwile „tu i teraz”. Pokazują to co ulotne i niepowtarzalne: majestat i ducha gór oraz tajemniczą aurę leśnych pejzaży.