Komunikat

W dniach 01-15 sierpnia ekspozycja stała Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będzie czasowo zamknięta dla zwiedzających z powodu remontu. Przepraszamy za utrudnienia.

Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Szachy

ℹ Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach nowego formatu #SportyZnaneiNieznane. W programie będziemy rozmawiali o szachach♟♟, które w ostatnich miesiącach cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Naszymi gośćmi będą: ✅ Agnieszka Brustman, polska szachistka, pretendentka do tytułu mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski w szachach, arcymistrzyni od 1986 roku. ✅ Piotr Banasiak, kierownik działu Muzealiów. Piotr zna doskonale historię szachów i najsłynniejszych pojedynków szachowych 💪♟💪 Spotkanie poprowadzi 🎙 red. Piotr Walewski Na zakończenie spotkania zostanie rozegrana pokazowa partia szachów ♟♟: ✅Arcymistrzyni Agnieszka Brustman vs Dwaj Piotrowie z Muzeum Sportu i Turystyki, szachiści amatorzy 💪💪

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Poniedziałek, 18 stycznia 2021
 Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach nowego formatu #SportyZnaneiNieznane.
W programie będziemy rozmawiali o szachach, które w ostatnich miesiącach cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością.
 
Naszymi gośćmi będą:
Agnieszka Brustman, polska szachistka, pretendentka do tytułu mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski w szachach, arcymistrzyni od 1986 roku. 
Piotr Banasiak, kierownik działu Muzealiów, znający doskonale historię szachów i najsłynniejszych pojedynków szachowych.
 
Spotkanie poprowadzi Piotr Walewski
 
Na zakończenie spotkania zostanie rozegrana pokazowa partia szachów:
Arcymistrzyni Agnieszka Brustman vs dwaj Piotrowie z Muzeum Sportu i Turystyki (szachiści amatorzy)