Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 18 października 2021 roku o godzinie 12.00 na Sportową Debatę – Pieniądz w Sporcie - 30 dolarów za medal olimpijski czy to jeszcze możliwe? W spotkaniu udział wezmą:

• Andrzej Supron – srebrny medalista IO w zapasach i prezes Polskiego Związku Zapaśniczego,
  • Jerzy Jakobsche – attaché prasowy reprezentacji olimpijskiej Tokio 2020,
  • Mateusz Sora – Departament Edukacji i Wydawnictw NBP,
  • Moderatorem debaty będzie Piotr Walewski – Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Będziemy rozmawiali o pieniądzach w sporcie, dowiemy się m.in. o tym co można było kupić za równowartość nagrody finansowej przyznawanej olimpijczykom za zdobycie medalu olimpijskiego w 1964 roku, a także co można kupić w czasach obecnych. Serdecznie zapraszamy do oglądania debaty na naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Projekt realizowany wspólnie z Muzeum Niepodległości w Warszawie i Narodowym Bankiem Polskim.