Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Piątek, 24 kwietnia 2020

Wystawa „Gramy o medale” to wyjątkowa okazja do odbycia sentymentalnej podróży po ponad 90-letnim szlaku wyznaczanym przez kolejne sukcesy polskiej siatkówki na wielkich i ważnych imprezach takich jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy, a także niezapomniane wydarzenia oraz ludzi, którzy kreowali wspaniałą historię tej dyscypliny w naszym kraju.

Na ekspozycji można zobaczyć zarówno zbiór trofeów wywalczonych przez siatkarki i siatkarzy w biało-czerwonych barwach w prestiżowych turniejach międzynarodowych, w tym puchary za zdobycie mistrzostwa świata w roku 1974 oraz w 2014 i 2018, jak również pamiątkowe medale, m.in. olimpijskie oraz stroje w których na przestrzeni lat występowały nasze drużyny. Prezentowane eksponaty pochodzą głównie ze zbiorów Siatkarskiego Muzeum Volley Bajka, ale także Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.