Żydowskie Kluby Sportowe

ℹ️ Przed wojną żydowska kultura fizyczna stanowiła istotną część sportu Rzeczpospolitej. 🎾🏊‍♀️♟🤼🤾‍♂️ Tacy zawodnicy jak bokser Szapsa Rotholc, szachista Akiba Rubinstain, pływak Ilia Szrajbman, tenisista Ernest Wittmann rozsławiali Polskę na arenach europejskich. Polscy Żydzi z sukcesami reprezentowali nasz kraj na żydowskich igrzyskach olimpijskich zwanych Makabiadami. Takie kluby jak: Makabi, Hasmonea, Hakoach, Bar Kochba, Gwiazda czy Hapoel istniały w wielu miastach i miasteczkach przedwojennej Rzeczpospolitej. O tych zapomnianych już trochę sportowych dziejach żydowskich mieszkańców II RP, będzie nasz program. Program on-line poprowadzi Piotr Walewski z Robertem Gawkowskim. ℹ️ Wydarzenie jest dedykowane niedawno zmarłemu historykowi sportu dr. Jarosławowi Rokickiemu Na zdjęciu 🎞: Makabi Warszawa i Makabi Berlin. Jesień 1936 r., Warszawa.

Opublikowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Wtorek, 17 listopada 2020