Urząd Marszałkowski Mecenasem Kultury
Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 168 tysięcy zł, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pozyskało unikatową kolekcję pamiątek sportowych oraz zbiór autorskich grafik Stanisława Dąbrowskiego.

Kolekcja pamiątek składa się z medali, plakietek, odznak, plakatów/afiszy, dyplomów, proporczyków, programów meczowych, koszulek piłkarskich, archiwaliów itp. Wysokość dofinansowania tego zadania przez Urząd Marszłkowski Województwa Mazowieckiego wyniosła 70 tysięcy zł.

Zbiór obejmuje pamiątki związane z kilkunastoma dyscyplinami sportowymi. Przeważają w nim odznaki i medale z bardzo ważnych imprez takich jak Mistrzostwa Świata czy Europy. Część kolekcji to różnorodne obiekty pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego – w tym projekt reklamy sportowej wybitnej artystki Zofii Stryjeńskiej. Kolekcja obejmuje również unikalne afisze i  programy meczowe z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Ciekawym jej elementem są stroje piłkarskie należące niegdyś do wybitnych zawodników.

Drugą kolekcją pozyskana w ramach pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego jest zbiór autorskich grafik Stanisława Dąbrowskiego. Wartość kolekcji wynosi 98 tysięcy zł.

Kolekcja składa się z tysiąca czterystu prac – rysunków satyrycznych, karykatur i portretów o tematyce sportowej. Jest to niemal cały dorobek artysty dotyczący tematyki sportowej i turystycznej. Wśród sportretowanych okiem satyryka postaci są gwiazdy polskiego i światowego sportu. Prace odwołują się do kilkudziesięciu dyscyplin sportu takich jak piłka nożna, lekkoatletyka, boks, podnoszenie ciężarów, narciarstwo czy szachy. Autor  dostrzegał również ciemną stronę sportu - doping. Rysunki z kolekcji obejmują okres blisko trzydziestu lat (1972 – 2002).  Prace wykonane są w większości techniką tusz na papierze. Wymiary są różnorodne – dominuje format A5 i A4.